ParaKyZoKy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ParaKyZoKy

Welcome To ParaKyZoKy Community[EnjoY]
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Bancuri NeGaTiwE
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:57 am Scris de Shady.a1s

» Bancuri ZoKy
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:56 am Scris de Shady.a1s

» Bancuri Gr@sU
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:55 am Scris de Shady.a1s

» Prezentare K-BooM
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:54 am Scris de Shady.a1s

» prezentare WoLf
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:53 am Scris de Shady.a1s

» Prezentare Mizu
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:53 am Scris de Shady.a1s

» Prezentare aS/< ;c
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:52 am Scris de Shady.a1s

» Prezentare <BgS>
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 11:52 am Scris de Shady.a1s

» Pareri despre Suicide
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeLun Apr 23, 2012 11:57 am Scris de Shady.a1s

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

 

 Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
aSk1923

aSk1923


Mesaje : 15
Reputatie : 1
Data de inscriere : 30/03/2012

Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Empty
MesajSubiect: Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia   Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 2:02 pm

1 . Intrati pe saitul nvidia si descarcati ultima versiune a driverului placii video pe care o ai.
2. Dati uninstall la driverul vechi , restartati computerul apoi instalati driverul descarcat de pe site-ul nvidia.
3. Click dreapta pe desktop NVIDIA Control Panel
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia 1

4. Click pe Manage 3D settings apoi in dreapta jos de tot in cadrul aparut pe Vertycal Sync apoi Force OFF ca in imaginea de mai jos.
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia 2

5. Intrati in cs si bagati in consola comanda fps_max 101 si gata acuma daca ati facut cum scrie mai sus trebuie sa aveti fps-ul mare.
Sus In jos
Mizu`Baros

Mizu`Baros


Mesaje : 68
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/02/2012
Localizare : Club Rezidential Tunari ;x =]

Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Empty
MesajSubiect: Re: Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia   Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 10:52 pm




Sa ii ajutam si pe cei cu placa ATI
------TUTORIAL 100 FPS ATI------
---CONSTANT---




In primul rand, e recomandat ca voi sa aveti ultimul update de pe site-ul oficial al placii video. Dupa ce faceti asta, intrati in driverul placii video:

Click dreapta pe desktop -> Settings -> Advanced -> Selectati numele driverului si se va deschide panoul de control Catalyst. Dati click pe 3D din lista aflata in partea stanga -> All Settings si cautati in lista aflata in partea dreapta pana gasiti optiunea Wait for Vertical Refresh -> Alegeti de acolo Always Off si apoi apasati pe Apply.


Apoi, pentru a avea o performanta si mai mare puteti sa treceti toate optiunile din driver pe performance. O sa scada claritatea putin, dar veti avea mai multe fps-uri in joc.


NU AM PUTUT UPLOADA POZE......AM PROBLEME CU MODEMUL ,NU POT ACCESA SIETURI....Cu aceasta ocazie daca cineva se pricepe...Ajutor Pls'


Sus In jos
 
Mareste Fps la Cs 1.6 cei cu placi video nvidia
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ParaKyZoKy :: TuToRiaLe :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
 Director Web - unLink.ro - Adauga si site-ul tau Jocuridirector web, catalog firme, anunturi, stiriArhivarul, motor de cautare si director web romanescNothing is true, Everything is PermittedForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente